skip to content

Блоги це… Думки з приводу.

Чим більше розмов про веб 3.0 тим частіше зустрічаються скептичні думки з приводу якості інформаці розміщеної у блогах.
Приклад для «затравки». «Блоги – це не джерело серйозних та впорядкованих знань. Часом видається, що завдяки читанню блогів мої знання в багатьох сферах життя, гранично хаотичні й безсистемні. Наприклад вивчати РНР по блогам, котрі присвячені програмуванню на РНР – так же ефективно як і вивчати Естонську мову по пісеньках груп «Smilers» та «Best B4» на ВКонтакті » - пише російський програміст. - Хочете рівних глибоких знань – не читайте блоги. Читайте енциклопедії, професійні методичні посібники, офіційну інфу. Там де все поетапно від простого до складного з скучними, однак важливими місцями.

У цих фразах загальне відображення думок «противників», чи тих хто не довіряє блогосфері.

Мої думки з цього приводу наступні: Якщо не довіряєш новині, чи сумніваєшся в точності інформації, чи маєш претензії до методи викладення інформації на ресурсі – будь ласка полиш сторінку з чистою совістю і вперед за мануали! Від А до Я! Що ж може бути краще, ніж просидіти ніч за читанням «сухої» інфи від сертифікованого розробника, чи виробника. Знайти відповідь у людей, котрі вже «перелопатили» і вибрали найцінніше – це не наш шлях! ;-)

Хоча, звісно, у кожного свій метод досягнення мети. У одного викладача радянського універу вичитав, що є 2 методи опанувати певну галузь знань. Перший (малоефективний) – вступити до ВУЗу і проштудіювати всю програму рекомендовану міністерством. Другий (ефективний) – зачинитися на потрібний час в бібліотеці (інтернету в ті часи не було) і читати те – що найбільш подобається в тій галузі. Доки не прийде «відчуття предмету в цілому» , а вже тоді відшліфувати пропущені прогалини.

Особосто ж на мене, то блоги я вважаю більш кориснішими за так звані енциклопедично-«всезнаючі» джерела. Прочитавши кілька тематичних блогів – зумів встановити Вордпрес на Денвер, а згодом і Друпал на хостінг.(зрештою кінцевий вибір - Друпал). Якби довелося читати стоси рекомендованої літератури, то часу пішло б в рази більше. А де можна дізнатися про переваги одного фотоапарата над іншим? Прочитавши сухі мануали від одного й іншого виробника? Чи відгуки щасливих новоспечених власників в інтернет магазинах? А рекомендацію по ремонту авто? Прикладів можна наводити дуже і дуже багато.

Висновок маю один. Блоги та форуми є цінними інформ-масивами широких галузей знань. Не користуватися ними – принаймні не розумно. Задача тут полягає у виборі саме досвідчених авторів і неупереджених джерел.

Хочеться прочитати про ваші міркування з цього приводу.

Коментарі

Між іншим Українську правду

Між іншим Українську правду теж можна віднести до блогу ;-)

Коллективного

Коллективного

Так точно!

Так точно!