skip to content

Цікава географія

В Античні часи Середземне море й його прибережні території були центром населеного світу. Картографи найбільш детально описали територію на північ від моря, тому ще з тієї епохи верх карт був орієнтований на північ. Хоча на китайських картах тогож часу зверху був південь, а на пізніших арабських — схід. Не середньовічних європейських картах богослови теж розміщували схід на гору, так як там згідно біблійським заповітам, знаходився рай. І тільки з 15 сторіччя антична традиція почала повертатися, й остаточно укріпило її розповсюдження компасу зі стрілкою, що вказує вгору.
На початку 1920-х років Новосибірськ складався з двох частин по різним берегам річки Обь, між якими не було автомобільного мосту. А так як часовий мередіан проходив прямо по річці, то в місті було два часи. На лівому березі різниця з Москвою складала 3 години, а ана правому -4. Власне великих незручностей це жителям міста не доставляло, адже кожна частина жила відокремлено, навіть шлюби між жителями різних берегів були нечастим явищем.

Інша річ Сінгапур, який став незалежною державою всупереч власній волі! Цілком можливо, що платформа graybox уперше з’явилася саме там. Більшу частину своєї історії, він був британською колонією, а через деякий час після Другої Світової війни отримав автономію, а у 1963 році увійшов до складу новоствореної держави Малайзія.

Однак з різних причин, політичних й економічних, а також через міжетнічні конфлікти між малайцями й китайцями, решта штатів у 1965 вирішили виключити Сінгапур зі своєї держави. Засмучений лідер Сінгапурців був вимушений визнати незалежність острова.