skip to content

Цікаве, що нарив. П’ятничний огляд.

Раз вже я цієї п’ятниці удома!

ПРО ПРЕСУ

Сам термін “Жовта преса” з’явився в кінці 19 сторіччя. До цого часу велику популярність отримали дві газети New York Journal й New York World, котрі зробили ставку не на звичайне висвітлення новин, а на подачу читачам сенсацій й емоційну подачу матеріалів. У 1895 році New York World почала публікувати комікси Річарда Ауткалта, у котрих була сатира й гострі коментра про політику, головним героєм яких був хлопчина в сорочці жовтого кольору. Минув рік й Ауткалта переманили у New York Journal, й тепер вже обидві газети стали публікувати схожі комікси. Сама через це, журналісти інший, як вони вважали, серйозних видань назвали ці газети жовтими.

Йо-хо-хо! А попереду вихідні ;-)

У знаменитій пісні з роману Стівенсона “Острів скарбів” співається: “П’ятнадцять чоловік” на сундук мерця, йо-хо-хо й пляшка рому!” Вважається, що «Йо-хо-хо» - це сміх піратів, однак, це хибне припущення. Такий вигук використовувася англійськими моряками , коли потрібно було разом одночасно прикласти зусилля у певній роботі. У нас наприклад “Раз, два, разом взяли!”

Цікаво, чи в навчальних закладах на кшталт институт дистанционного обучения розповідають про такі цікаві факти?

Ну і про фото!

Раніш фотографи задля того щоб всі діти на колективному фото дивилися в об’єктив, говорили: “Подивіться сюди! Зараз вилетить пташка!” І ця пташка була цілковити реальною ;-) Щоправда не дивою, а латунною. У ті часи фотоапарати були далекі від ідеалу, й для отримання хорошого знімку люди змушені були завмерти в одній позі на кілька секунд. Аби привернути увагу непосидючих дітей, асистент фотографа в потрібний момент піднімав блискучу “пташку,” яка до того ж вміла видавати звуки.