skip to content

Цікаві факти про ЗМІ. Частина ІІІ. Качки, реклама, жарти.

Ну і на завершення “най-най-най” факти про ЗМІ.

“Один вчений, купивши 20 качок, наказав розрубати одну з них на дрібні частинки, котрими нагодував решту птахів. Через деякий час, він поступив так само з іншою качкою, і так далі, доки не залишилась одна, котра з’їла таким чином 19 свої подружок.” Цю статтю опублікував у газеті бельгійський юморист Корнеліссен, щоб посміятися над довірливістю публіки. З тих пір, за однією з версій, брехливі новини називоють “газетними качками.”

В 16 сторіччі в Італії за прочитання щоденного громадського листка з інформацією платили одну дрібну монету — газету. У подальшому назва монети перейшла до самої листівки.

У 1910 році злочинець, которий був приговорений до смертної кари, вигукнув у натовп: “Пийте какао Ван Гуттена!” у обмін на вагуму суму від вирибкика какао для нащадків. Ця фраза потрапила у всі газети й продажі какао різко зросли. Цікаво як він піднімався на ешафот ступени для крыльца и лестниц в ті часи не були комфортними, хоча йому було вже байдуже.

Ярославська обласна газета «Северный край» /Росія/ уперше з’явилася у 1898 році, а у 1905 її закрили за опозиційні публікації й критику влади. Однак колектив газети продовжував її випуск, постійно змінюючи назви, у котрих майже завжди зберігалось слово «Северный»: , «Северная молва», «Северные вести» «Северная газета» тощо. — всього за 4 роки було змінено 42 назви. От вам і царський режим. У часи сучасної демократії з газетою би так не панькалися.

Ну і закінчимо коротенький огляд сучасним фактом. У ніч з 12 на 13 вересня 2007 року, на новинному порталі Лента.Ру з’явився запис, що на посаду премєр-міністра Россії висунутий Віктор Піпіськин. Жарт одного з журналісті не помітив редактор й опублікував статтю. Через кілька днів він був благополучно звільнений ;-)

Коментарі

Про "утку" тоже впервые

Про "утку" тоже впервые слышу!

Про качку цікаво було

Про качку цікаво було довідатися