skip to content

Цікаві факти про ЗМІ. Частина друга. Плейбой, туалетний папір, війни.

З 1970 року американська національна бібліотечна служба випускає журнал Playboy з шрифтом Брайля для сліпих. Правда туди входять тільки статті з оригінального журналу. Рельефних картинок немає :-)

Німецька газета «Кельніше цайтунг» від 4 травня 1817 року вийшла з абсолютно пустою передовицею. Так її видавець Маркус Дюмон висловив свій протест проти засилля державної цензури.

У першому номері знаметиного журналу Life, що вийшов у 1936 році, був розміщений знімок новонародженого по імені Джордж Сторі й заголовок “Life Begins!” Потім в журналі періодично публікувалися очерки з життя Джорджа: Як він ріс, одружився, завів дітей, рухався по кар’єрній драбині... У березні 2000 року, журнал повідомив про те, що припиняє своє існування, а у червні того ж року Джорож Сторі помер від серцевої недостатності. Останній номер журналу вийшов з заголовком ‘A Life Ends’.

Американський журнал Old Farmer’s Almanac, що з’явився у 18 сторіччі, завоював велику популярність в тому чисті й тому, що у ньому був отвір біля краю. За нього журнал легко вішався в туалеті й мій використовуватися “за признеченням.” А перший туалетний папір у промислових масштабах з’явився у США тільки у 1857 році.

У тропічних країнах, де актуальні цены на кондиционеры gree, а саме в Новій Зеландії у 1873 році одна з газет опублікувала “качку” про ніби то початок війни з Россією й Англією. У результаті чого, Російський військовий човен зайшов у порт Окленда й атакував Англійський корабель, взявши при цьому в полон високопосадових осіб. Ця стаття підняла в країні паніку, котра вкупі з оголошенням Россією війни Туреччині через кілька років змусила уряд країни створити систему берегових фортифікацій. Завдяки цьому “страху перед росіянами” Нова Зеландія обзавелася сімнадцятьма фортами з найновішим озброєнням.

Ну і незабаром третю частину цікавого про ЗМІ колишні і сучасні опублікую. Вона має бути “най” /жирнішою, солонішою, гарячішою, як вам більше до смаку ;-)/