skip to content

Цікаві факти про ЗМІ. Частина перша.

Наздоганяю те, що не робив через лінь, а також зароблю пару російських рублів. Торгівля ссилочною масою іноді спонукає до активного дописування.

Через брак паперу, номер газети «Известия» за 17 травня 1921 року був надрукований на тканині. Тут же було звернення: “Бережіть газети, їх у нас мало! Прочитав, передай газету іншому!”

В Парижі виходив щотижневик “Сіль і перець,” у котрому було всього дві сторінки. Він видавався на спеціальному водонепроникному папері. Щоденник розраховувався для тих, хто ніяк не міг позбутися звички читати під час їжі. Він пропонував читачам підбірку найбільш актуальних подій у світі та країні, а також останні анекдоти.

Випуску щоденної газети “Ля газетт,” котра виходила у французькому Монпелье, передували багатообіцяючі заяви про те, що читачів очікують самі різноманітні сюрпризи. Перший номер підтвердив обіцянки. Газета була шириною більше двох метрів.

На аукціоні у Лондоні був проданий за 304 доллари єкземпляр газети “Бостон глоб” за 12 квітня 1912 року, у котрому повідомлялося про гибель “Титаніка.”
Крім перерахованих фактів, є ще чимало цікавої інфи про різні засоби масової інформації. Маючи навіть дешевый планшетный компьютер з виходом до інтернету, можна знайти чимало цікавого.

Сама перша газета для жінок, з’явилася в Німеччині у 1798 році. Вона називалася «Фрауэнціммер цайтунг»

Пруського короля Фрідриху ІІ називають автором слів “якщо хочеш зробити газету цікавою, їй не можна наказувати.” Однак саме при ньому в редакціях з’явилися цензори.