skip to content

Гімназія - перший навчальний заклад нового типу на Сарненщині

Фото вчителів можна переглянути в галереї у розділі "Навчальні заклади Сарн"

1 вересня 1967 року стало святом для учнів, учителів та мешканців міста. Адже відкрила двері нова школа з просторими, світлими класами, гучними коридорами, майстернями, спортивним залом, бібліотекою…
Численні вітання від гостей приймали учні та педагогічний колектив Сарненської середньої школи №5, адже саме з цього розпочинався шлях сьогоднішнього навчального закладу – гімназії. Почесний обов'язок директора школи виконував Дишель Юхим Олександрович. Символічний ключ новобудови він отримав від будівельників ПМК – 66.
На шляху становлення середньої школи №5 чимало досягнень та перемог. Учнівський та педагогічний колектив закладу за успіхи в роботі неодноразово отримував перехідний Червоний Прапор та численні нагороди.

Ґрунтовні знання з навчальних дисциплін отримували діти завдяки талановитим та мудрим педагогам: Марії Іванівні Миселюк, Лідії Михайлівні Тендітній, Олександру Васильовичу Дорощуку, Надії Пилипівні Касперчик, Вірі Андріївні Малець, Раїсі Яківні Зейрук, Юхиму Олександровичу Дишелю та багатьом іншим учителям.
Бурхливим, насиченим та цікавим життям були сповнені будні піонерів. Піонерська дружина імені Дмитра Миколайовича Медведєва була гідна носити ім'я Героя Радянського Союзу. Під керівництвом Юхима Олександровича Дишеля юні пошуковці віднайшли імена солдат, що загинули у самохідці, визволяючи наше місто. Сьогодні цей пам'ятник прикрашає вулицю Широку.
Традицію бути кращими в навчанні та вихованні продовжили Володимир Олександрович Довгань та В'ячеслав Іванович Третяк. Вони виконували нелегкі обов'язки директора Сарненської середньої школи №5.
Рік 1994 вимагав нових рішень, кардинальних змін. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 8 червня 1994 року на базі середньої школи №5 було створено заклад нового типу – гімназію. У новоствореному закладі, як в міні-державі є своя символіка: герб, прапор, гімн і, навіть, своя Конституція – кодекс честі гімназистів. Автором слів гімну є колишня учениця СШ № 5 поетеса Валентина Петренко. Автором музики – знаний сарненський композитор Віктор Торчик.
Україна, світ в об'єктиві гімназистів… Про туристичні походи гімназистів, які організовує керівник екологічного клубу «Паросток» Тітечко С.Є., можна говорити довго. Тисячі кілометрів та екскурсійних поїздок на рахунку учнів. Серед місць, якими милувалися очі гімназистів, краєвиди Карпат, водоспад Шипіт, схили масиву Свидовець, Мукачівський замок, вулиці міст Тернопільщини, Чернівців, Ужгорода, парк «Софіївка» в Умані тощо. Цьогоріч гімназисти мали змогу помилувалися неперевершеною архітектурою міст Європи. Вони відвідали Угорщину та Австрію.
Гарною традицією стало підкоряти учнями гімназії Говерлу. Цей рік не став винятковим, адже маленькі гімназисти, учні 1-х класів, піднялися на найвищу вершину України. Таким чином поповнили лави туристів гімназії.
Незаперечним є факт, що гімназія – це заклад для обдарованих та талановитих дітей. Завдання педагогів – побачити, розвинути учнівську обдарованість. Тому й постала ідея створення у 1995 році наукового товариства. Оголосили конкурс серед учнівської молоді на кращу назву та емблему товариства. Відтоді й оселилася в нашому закладі – сова з розкритою книгою та магічною паличкою, в академічному чоти-рикутному капелюсі. А назву запропонувала заступник з навчально-виховної роботи Т.В.Станкова – МАГ (Мала Академія Гім-назистів). Збуджені гімназисти збиралися на свою першу конференцію, де затвердили статут, права і обов'язки гімназистів. Президентом став Янок Ігор, який склав присягу в присутності всіх юних МАГівців. У перший же рік роботи семеро науковців стали призерами обласного рівня. Серед них Жожко Леся, яка продовжила наукову діяльність та зовсім нещодавно захистила дисертацію «Оновлення основних засобів в процесі адаптації підприємств до умов зовнішнього середовища» та стала канди-датом економічних наук.
Мала Академія Гімназистів швидко стала відомою не тільки в районі та області, а й на всеукраїнському рівні. Серед призерів ІІІ етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт Дацюк Ігор, Войнелович Наталія, Бутило Денис та інші. За роки існування юні науковці здобули багато перемог. Мала Академія Гімназистів визнана кращою в районі за результатами останніх років. Перехідний символ інтелектуалів району – Мудра Сова надійно оселилася в гімназії.
Завдяки кропіткій праці мудрого колективу вчителів на чолі з талановитим та енергійним керівником Шепель Тамарою Степанівною, яка має звання «Відмінник освіти», виховується і розвивається багато-гранний учнівський потенціал.
Цікавим є факт, що серед числе-нного педагогічного складу гімназії, ваго-мий відсоток (40%)складають саме випуск-ники СШ №5 та Сарненської гімназії. Серед них ті, хто в минулому отримали відзнаку Золотої та Срібної медалей (Дорощук Н.І., Білотіл Г..М., Стахова Н.Г.), а сьогодні очолюють управлінський апарат закладу.
Людина славиться не словами, а вчинками. Залишаючи стіни рідної школи, випускники мріють про гідне життя, прагнуть досягти успіху. Нині випускники СШ №5 є доцентами і викладачами Львівського державного університету ім.Франка: Андрій Кирильчук (випуск 1985 року), кандидат математичних наук – Ярмощук Ірина (випуск 1971). На освітянській ниві підкоряють вершини Паньковець Віталій (випуск 1992), - доцент кафедри психології РДГУ, Гавдьо Юрій (випуск 1992), - кандидат юридичних наук, викладач Київської академії СБУ. Своє життя пов'язав із залізничним транспортом випускник 1986 року Миселюк Сергій Петрович, який займає посаду начальника станції Барановичі ЦБЗ, Усик Віра - викладач макроекономіки КНЕУ, учасниця всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій.
Випускниця 1987 року Тимцунік (Мізюрко) Зоя Федорівна знайомить сарненчан з новинами міста та району, адже вона працює на посаді заступника редактора газети «Сарненські новини».
У школі Наталю Ковальову (випуск 1991), пам'ятають маленькою бандуристкою із прекрасним голосом. Сьогодні молода спі-вачка зачарувала своїм голосом сотні тисяч слухачів Європи та Америки. Випускниця Національної Львівської опери є примою Німецької опери на Рейні в Дюссельдорфі. Це одна з перших українок, що виборола другу премію та приз глядацьких симпатій на конкурсі «Опералія» у Лос – Анджелесі 2004 року.
«Марніє той талант, який не знає праці». Саме це гасло є основним у щоденній кропіткій діяльності учнівського, педагогічного та батьківського колективів Сарненської гімназії.
Ми маємо за плечима певну історію (відсвяткували 40-річчя закладу). У нас склалися хороші традиції: щороку прово-димо благодійний концерт «Хай добро всіх людей єднає!», Малі олімпійські ігри, посвяту в гімназисти тощо. Нам є ким і чим пишатися!

Марія КАПРАНЧУК – вчитель історії Сарненської гімназії.

Взято з газети "Слово Сарн" №9(11)2010р.