skip to content

Городець. Поліське село у 21-му сторіччі.

Вчора, тобто в неділю, 24 липня побував у Городці, що у Володимирецькому районі. Допомагав товаришу знімати весілля (фото-відео). Враження від села двоякі. З одного боку красива природа, мальовичі пейзажі гарна церква і дуже привітні люди. Приїхали з самого ранку й кілька годин байдикували, гуляючи по селі, приємно вразило, що всі вітаються, охоче розповідають про своє село.

Городець

З іншого, однозначне враження, що найкращі часи вже далеко позаду, новобудов не побачив, можливо є просто на іншому боці, ми були у “мікрорайоні” корий місцеві жителі називають “Куток.” Маленькі “шевченківські” будиночки з лавками біля кожних воріт. Вважається дуже хорошою зарплати доярки 900 гривень. А у радянські часи, як розповів бувший водій колгоспу, здавали по 600 тонн м’яса на рік. Дуже мало автівок у порівнянні з іншими селами.

Назагал така собі картина поліського села у 21 сторіччі. Як у 18-му лопата, сапа, вила — основні знаряддя праці селянина, й кінь як альтернатива механізації. А сіл таких чимало по нашій “реформуючийся” державі. Прикро.

Щодо весільних традицій, то там є деякі відмінності в порівнянні з Сарнами. Наприклад: батьки наречених пригощають медом не тільки молодят, а й усіх гостей. Наречену ж не викрадають, як і не викрадають її черевичка, натомість хтось, в нашому випадку брат нареченої, займає місце жениха, і той мусить його викупляти.

Увечері завантажу фото

село
сільські краєвиди
сільські пейзажі
 на розливі
Урочистий розлив квасу

бабця

діти

мужичкі
Колоритні чоловіки перестрівають по дорозі з церкви

Городець
Весільна процессія
Переправа
Переправа
фото дружки
Увага! За секунду приземлення дружків!

весілля

ДолученняРозмір
g1.jpg41.19 КБ
g2.jpg51.96 КБ
g3.jpg58.03 КБ
g4.jpg30.38 КБ
g5.jpg55.57 КБ
g6.jpg52.58 КБ
g7.jpg44.88 КБ
g8.jpg52.13 КБ
g9.jpg50.84 КБ
g10.jpg62.75 КБ
g11.jpg61.16 КБ
g12.jpg56.12 КБ

Коментарі

Интересно было почитать. Как

Интересно было почитать. Как будто окунулся в атмосферу села на Украине. Бабулька на фотографии проникновенно очень.

А можливо це і на краще, що

А можливо це і на краще, що всепоглинаюча машина сучасного прогресу не проковтнула цю місцину?!
Головне щоб всі були здорові та щасливі, а там чи вилами чи то лопатою вже буде не настільки важливо. :)
я виріс в цім селі на Кутку і всім серцем люблю свій рідний край та людей, які там проживають. Немає нічого кращого ніж босоніж бігати по рідній землі та вдихати її свіже, насичене різноманітними пахощами повітря.
Люблю Городець та свою рідну Україну!

Прекрасно:-)

Прекрасно:-)

Погоджуюся з автором, щодо

Погоджуюся з автором, щодо привітних людей. Хоча побувала в цьому чудовому селі лише другий раз, але їхала сюди з радістю. Була старшим свідком на весіллі, побачила багато нових традицій, яких у нас на Вінничинні зовсім немає, було дуже цікаво. Хочу сказати, що країна - одна, але дві області, як два різних світи. Не знаю за інші села, але в Городці справді дуже добрі люди. І хоча село трохи скромніше, ніж на Вінничині, але, можливо, саме менша розвинутість цього регіону і зберегла чудові якості в людей, добрі традиції, повагу до старших, вихованішу молодь, це все приємно вразило. Я дуже рада, що тут побувала і дуже вдячна людям за щирий прийом.