skip to content

Гроші це... сміття? Чи навпаки?

Кілька цікавих фактів на цю тему.

Якось Петру І доповіли, що після будівництва чергового палацу вся площа була завалена будівельним сміттям, а для того щоб здійснити вывоз строительного мусора контейнерами в москве и московской области потрібно витратити суму котра прирівнювалася до суми витраченої на будівництво. Натомість цар наказав оголосити народу, що на протязі тижня кожен бажаючий може взяти все, що захоче і безкоштовно. За кілька днів площа була очищена!

В Єгипті, на околицях Каїру, розміщений квартал Маншіят-Нассір, також відомий як Місто Сміттярів. Тут живуть понад 40 000 коптів-християн, котрі збирають сміття по всьому Каїру з метою наступної його переробки та утилізації, передаючи це ремесло у спадок. Копти монополізували цю діяльність, тому, що мусульмани вважають її “нечистою,” так як харчові відходи йдуть на корм свиням. В районі стійкий неприємний запах, проте величезний мегаполіс знаходиться у відносній чистоті.

Якщо в домі розбито скло, то незабаром жодного цілого вікна в ньому не залишиться, а потім розпочнеться мародерство — така основна теорія розбитих вікон. У більш широкому сенсі слова, ця теорія полягає в тому, що люди набагато охочіше порушують правила та норми поведінки, якщо помічають явні признаки безпорядків довкола — це було неодноразово доведено. Наприклад, прохожий з більшою вірогідністю кине сміття на землю біля розмальованої граффіті стіни, ніж біля чистої.

Ну і не зовсім в тему, однак про мусор ;-) Міліціонери отримали “псевдо” “мусора” не від побутових відходів. Справа в тому, що до революції Московський Уголовний Розшук, називався Московським Уголовним Сыском. Від абревіатури МУС все і пішло.