skip to content

Храмові дзвони нашого міста

Церковні дзвони – це один із пластів церковної духовної культури України. Сутність цього феномена можна пояснити тільки через розкриття його історичного минулого, через сприйняття його як предмета сакрального мистецтва, як музики небес, що лине від самого Бога та приносить очищення і надію.
Найдревніші дзвони, які лунають над Сарнами майже 300 років, знаходяться у Свято-Троїцькій церкві (в минулому с. Доротичі). Їх було п'ять і вони збереглися до сьогоднішніх днів. Найбільший дзвін в діаметрі 75 см на сьогодні в неробочому стані. Наступний за розміром 45-сантиметровий дзвін з написом "Благовіст. Київ" – наймолодший за віком. Ще три дзвони в діаметрі мають 35, 30 і 25 см.
З 1939 року в Сарнах почали будувати Свято-Покровську церкву на кладовищі (вул. Ковельська, 1). Біля Храму була дзвіниця з 5 дзвонами, які збереглися, на них є написи на старослов'янській і польській мовах та фантастичні портрети людей – маскарони. В 1946 році церква згоріла від удару блискавки, але дзвіниця залишилась неушкодженою, бо стояла окремо. Парафіяни прибудували нову церкву до дзвіниці, де вона знаходиться і по сьогодні. Дзвони в цій церкві виготовлялись в Росії, Молдові і Польщі.
Інші церкви нашого міста молодші за віком і замість дзвонів використовують клепала – газові або кисневі балони. Але ми впевнені, що в майбутньому кожен Храм нашого міста матиме повноцінні дзвони, які вже матимуть власну історію.

За матеріалами наукової роботи "Церковні дзвони, як пласт церковної духовної культури України" Марії ТИЩУК – учениці ліцею "Лідер.
Науковий керівник Алла ГАВДЬО

Взято з газети “Слово Сарн” №6(8) 20 квітня 2010р.

Коментарі

I just wanna input that you

I just wanna input that you have a good website and I enjoy the design as well as artcles
in it.

My web-site :: tarot reading psychic