skip to content

Коли помре папір?

Доступ до інтернету має вже більше двох мільярдів жителів нашої планети.

У США процесс вимирання щоденних паперових газет йде повним ходом Ще в 2010 році  читання новин он-лайн перевищила читання газет.

Згідно аналітичного прогнозу паперові газети першими «помруть» саме у сполучених штатах. З британським паперовим друком це трапиться орієнтовно у 2019 році. По Росії прогноз поки віддалений. Смерть паперових газет назначена аналітиками  на 2036 рік. Що стосується України, гадаю можна ще десяток років добавити до молодшої сестри,  Росії тобто.

«Чи є в цієї революції жертви?» - пропонує задуматися коллегам декан факультету журналістики МГУ імені Ломоносова Олена Вартанова – Я гадаю, що аудиторія не тільки виграє, але в дечому і програє від цієї революції. Тому, що достовірність інформації знижується, а об’єм збільшується, й звичайному користувачеві без навиків досить складно розуміти цей світ» На її думку «цифрова нерівність призводить  до появи цифрових неграмотних, цифрових бідних.» В цій ситуації медіа грамотність населення стає важливим завданням медіа майбутнього.

Така проблема може дійсно виникнути. Однак, здається, світова електронна революція все ж розтягнеться на десятиліття. Генеральний директор турецького інформаційного агентства «Джихан» навів як приклад Індію, де на протязі останніх років навпаки фіксується  стрімке зростання друкованої преси. Тираж Індійських газет за 8 років зріс з 126 мільйонів, до 207. 100 найбільших газет світу – індійські. Схожа ситуації і в Турції, де зростання тиражів склало 25%. Так що можна сперечатися про терміни – революція чи еволюція ЗМІ проходить на наших очах. Ну якщо ж віддавати перевагу слову «революція,» то мова йде все ж про м’який варіант у форматі всього світу. Та й жертвами її поки стають насамперед самі ЗМІ, якщо не бажають змінюватися до нових вимог читача.

Ну, а взагалі, майбутня прогнозована смерть щоденної паперової преси, зовсім не означає смерть паперової преси взагалі. В будь-якому випадку очевидно, що на наш з вами вік точно вистачить. Та й діти/внуки наші, скоріш за все читатимуть журнали й книги чуючи шарудіння ще живих паперових листів. З розвитком електронних технологій, спрощенням  й здешевленням носіїв інформації, з їх широким розповсюдженням паперова преса ставатиме дорожчою. А втім чи багато з нас читало рукописні книги? І чи багато страждають від того, що їх не читали? Так що в цьому процесі оставимо місце еволюції ;-)

Коментарі

В таких містах як Сарни, а ще

В таких містах як Сарни, а ще більше в селах традиційні газети як і УТ-1 житимуть ще 100 років мінімум.

А чим погані звичайні

А чим погані звичайні паперові газети? Є ж багато способів їх використаня )))))