skip to content

Користувацьке погодження. Бюрократична “галочка” чи приховані загрози. Частина 1.

Скільки разів ми клікаємо мишкою, приймаючи користувацьку угоду (пользовательское соглашение) не читиаючи. Цілком ймовірно, ви підписалися, не задумуючись над суттю, тисячі сторінок погоджень, тих, що написані дрібненьким шрифтом на малозрозумілому і нечитабельному юридичному жаргоні. Цільком можливо, ви вже встигнули і “душу продати” :-)

Можливо, фірми погодження з котрими ви підписали і не мають наміру вас “пресувати.” Мова йдеться поки що про формальності, спеціально складеними досвідченими юристами компаній для збереження за ними певних прав, ну й для того аби переконати вас у тому, що ви нічого з ними не зможете скоїти.

Наприклад фото: Щоденно “тоннами” заливаться на різні сервіси Flickr, Twitpic, Instagram, тощо. Хто тільки цього не робить! На то вони і соціальні мережі, а ще ж так хочеться поділитися враженнями з друзями, чи просто відверто похизуватися.

А ж раптом опаааньки... Ваше обличчя з’являється в рекламі котра обіцяє збільшення якогось органа! Як же так? А авторські права? А суд? А справедливість врештрі решт!!!
Так от. Один з пунктів погодження вказував, що особисті фото користувачів збираються в віртуальному банку даних, котрий може використовуватися у рекламі. Практично всі соціальні мережі мають пункт в погодженні, що дозволяє використовувати ваші фото в комерційних цілях. Ви наддали право безкоштовно використовувати (й розповсюджувати) по всьому світі ваші особисті фото.

Звісно, погодження говорить, що ви теж є власниками своїх фото й хоча вам нічого не перепаде від комерційної реклами з вашим зображенням, однак і вас не будуть переслідувати в судовому порядку за використання ваших особистих фото.
Такими от шляхами можете стати “героєм” реклами, потрапити в новости украины чи будь який інші ЗМІ.
Можливо, видаливши свої фото з цих сайтів, ви зможете забезпечити свої права на ці фото й приватність? Не зовсім так. Точніше зовсім не так! Є пункт погодження, що вони можуть зберігати права на видалені зображення до тих пір, доки не закінчиться термін актуальності їх комерційного використання.

Впринципі вибір є завжди. Можна просто не користуватися цими сайтами. Та як же тоді друзі дізнаються в якому клубі ви були минулими вихідними? Чи що було на вечерю? Чи про вашу нову подружку?

Переклад. Джерело __infoporn.org.ua