skip to content

Провінційні газети живі, живуть і житимуть!

Згідно графіку публікацій ;-) у вівторок має бути пост на тему он-лайн медіа. Сьогодні напишу про переваги традиційних ЗМІ на периферії над новинними он-лайн ресурсами.

Цікава аналогія спала на думку. Якщо колись основним ЗМІ були газети, то нині - інтернет. І якщо для випуску тих самих газет потрібні були друкарні, то зараз друкарні замінили дата-центри, а типографські машинерії – сервера. Зараз можна мати персональний засіб масової інформації значно дешевшими коштами та зусиллями. Кльово ;-)

Хоча «списувати» саме провінційні паперові газети у нашій державі ще ой як рано… Адже тут,вони є чи не основним джерелом місцевої інформації. Візьмемо для прикладу навіть наш район. Хоч купуй місця та банери у топових новиних ресурсів – чи вони зможуть покрити хоч на 10% ту аудиторію, котру має міськрайонна газета?

Тут вже інше питаня, у «якості» аудиторії. Безперечно користувачі інтернету – як правило освічені ерудовані люди, котрі чудово орієнтуються у суспільно-політичній обстановці, мають змогу моніторити багато джерел і на цій основі робити висновки. Це також і молода активна аудиторія. Словом люди до слів котрих можуть дослухатися.

Ще ситуація. Уявімо собі вибори якогось депутата до районної ради. Що для нього найголовніше для забезпечення перемоги? Донести свої «єдино правильні ідеї» до якнайширшої аудиторії, переконати виборців, що він саме те, що їм потрібно! Що буде результативнішим (про ціну питання мова не ведеться) – «джинса» (замовний матеріал) у районній газеті, чи всіх інтернет ресурсах котрі хоч якимось чином відносяться до районну, плюс УП на додачу ;-) І тут вже стоїть питання звісно не в «якості», а кількості тієї самої аудиторії котра завтра перетвориться на виборців.

Резюмучи вищесказане, гадаю, що паперовим газетам у провінції жити ще пару десятків років точно. Можна навіть «формулу» розрахунку застосувати. Середній вік тих, хто не вміє користуватися інтернетом (число 40 за базове) + середня тривалість життя в українській глибинці (базове число 65). 65-40=25. От і маємо цифру у роках. Ну хіба, що цілком можливо тривалість життя скоротиться, або освоять веб ;-)

Коментарі

чи займаєтеся видавництвом

чи займаєтеся видавництвом своїх двох зареєстрованих газет?

На даний момент ні. Хоча є

На даний момент ні. Хоча є деякі думки про поновлення.