skip to content

Сарни он-лайн. Частина ІІ. Технічна сторона справи.

Засідання з приводу стьоб-проекту про котрий писав раніше продовжується панове присяжні засідателі!

Отож, що нам потрібно для старту? Самий мінімум! Домен* (ім’я сайту, наприклад qwerty.rv.ua)+ хостінг** (фізичне розміщення сайту). /Далі можуть зустрічатися технічні терміни, без котрих не обійтись. Якщо цікавить тема, зверніться розповім в деталях/.

Отже домен з хостінгом є! Двигунець сайту. Я рекомендую друпал.*** Заливаємо на хостінг, шукаємо якийсь простий шаблон (тему), заливаємо тему і вперед! Все дуже просто. Достановку модулів, СЕО моменти, дизайненрські прибамбаси, все як і робиться в класних проектах, вивчаємо та робимо по ходу діла****

Готово! Нічого складного, вчитися будемо потім, а зараз наповнюємо наш гіперпотужний з величезним потенціалом «ресурс» (Після пройденного шляху можна називати вже стьоб-ресурсом) Сарни он-лайн!

Власне у наповненні теж нема нічого складного.
- Побачив – написав.
- Побачив – сфотографував –написав.
- Побачив зняв на відео – виклав (як вставляти відео, навчимося згодом)

Крапки, коми, тире залишимо для школярів, до того ж багато людей отримують шалене задоволення від знаходження граматичних помилок, отож не будемо їх позбавляти його ;- )

Через кілька днів, коли перші набиті гулі в налаштуванні й дизайні «залікуємо» новими набутими знаннями, можна почати активно піарити проект у соціальних мережах.

Все! Тепер справа за терплячістю!


Технічну частину на відміну від першої, назвемо її «ідейною» написати на одному подиху не вдалося. Велика спокуса вдаритися в деталі виникала, та й важко було обійти технічні деталі. Навіть не вдалося вкластися в 15-ти хвилинний максимум!
Повернемось до терплячості. Її не замінить жоден талант чи шалене бажання мати все й одразу. Терплячість – ось той найнадійніший трактор котрий витягне вас з цього болота на шоссе обабіч котрого будуть натовпи глядачів (відвідувачів) та дерева на котрих ростимуть веб-мані.

Наповнювати контентом і набувати нових знань і навичок щодня! І нехай кількість відвідувачів 10 чоловік на добу, і черговий тИЦ знову не подарував вам нічого, і нехай ПР Гуглі не оновлюється вам на зло по пів-року, і нехай жодного коментаря за 2 тижня… Вперед і тільки вперед! Нам нікуди відступати!!! Бо ж за нами, оточене ще не допиляними лісами, болото Полісся, на котрому збудоване чудесне місто Сарни, котре населяють дорогі нам люди, рідні люди, друзі, зрештою люди котрих ми недолюблюємо, люди котрим наплювати на власне здоров’я, але все ж вони наші, вони - Сарненчани!!! Найкраще місто на планеті у котрому є все крім моря! Не віддамо жодного клаптика інформаційного поля нікому! Сарни он-лайн – ось майбутнє сарненського інформаційного саду, котрий на острівку посерд бурхливого океану інформаційних хвиль! Урррааааа!!! Уррррраааа френди, твіпли, юзери, модери і адміни! Респект і уважуха всім, хто готовий зі мною висадитися на цей острів і встановити наш «режим!» З Ернесто Че Гевара, коли висадився на Кубу зрештою лишилося тільки 10 чоловік живих і все ж вони змогли отримати перемогу і встановити свої правила гри! Закликаю вас френди! Вперед на штурм!!! Життя коротке! Проживемо його весело!

:-)))) Х-у-у-у-х! Час пролетів, як падає підстрелена качка над Заливом, так увійшов в роль! :-) Пропадає в мені талановитий актор і оратор!

На наступному засіданні обговоримо фінансовий бік нашої афери ;-)

П.С. То є хтось готовий кинутися зі мною на штурм, шалено ризикуючи тратити по 10 – 20 хвилин щодня! Є ще відчайдухи готові ризикувати власним здоров’ям, ідучи в атаку за інформацією в будь яку погоду? Є сміливці котрі не бояться за власний живіт й можуть випивати по 5-10 бокалів пива за вечір? Якщо так, то нам з вами в один бік! До зустрічі на полі бою! В окопах сидіти не доведеться!*Купівля домена, справа 5 хвилин, від 30 хвилин до кількох діб в залежності від зони на його реєстрації, ще від 8 до 72 годин на оновлення нейм серверів (щоб його можна було «бачити» з будь-якої частини землі). Доба коротше.

**За цей час можна почитати відгуки про хостерів, ознайомитися з умовами та цінами й придбати той самих хостніг. Дуже часто хостінг пропонують контори котрі є водночас і реєстраторами доменних імен, якщо ви початківець то краще купувати домен і хостінг в одній конторі.

*** Тому, що він мені більш зрозуміліший за вордпрес і джумлу, а для того аби освоїти його ази достатньо кількох годин. Зрештою коли стьоб-проект переросте у щось мега класне, то друпал більш гнучкий і потужний, відповідно масштаби «добудування» будуть обмежені тільки вашою фантазією ;-). Свого часу мене просвітив у цій справі Юрій Бортнік /Mazzy/. Я починав з шостої версії (власне на ній блог зараз працює), а зараз сьома – ще простіша. Але остаточний вибір все одно за вами.

**** Ще одна перевага Друпала – можливість вчитися «на ходу!» І нехай адмінка буде «червона» від попереджень, що якісь модулі в котрих ви дупля не нарізаєте застарілі, не працюють, чогось їм бракує тощо, Друпал все одно працюватиме надійно і стабільно. Мені особисто, не вистачило до сих пір «таланту» «вбити» під час експериментів жоден з моїх «тренувальних» сайтів. (в тому числі і цей блог)

Коментарі

реальний стьоб ... починаючи

реальний стьоб ... починаючи від наївності і домену закінчуючи "легкістю" друпалу і його червоною адмінкою!

Дякую за піднятий настрій )))

Дякую за комплімент! А

Дякую за комплімент!
А хороший настрій - ось я гадаю найкраща оцінка посту!

п.с. А що хіба друпал то щось складне? Буду розбиратися по ходу створення "сарни он-лайн".

"авантюркой попохивает"

"авантюркой попохивает" :)
Можеш на мене розраховувати.

Едуард Кирилович.

Дякую друже! Ми ввійдемо в

Дякую друже! Ми ввійдемо в історію! Про нас напишуть, нас покажуть і почують! ;-)

"ми ж нє за етім..."

"ми ж нє за етім..."