skip to content

Сьогодні день боротьби з бідністю

Вже традиційно по понеділкам пишу, щось розважальне, на цей раз вирішив відхилится від теми. Сьогодні міжнародний день боротьби з бідністю. ООН з 1992 року визначила цю дату. Власне це не є щось більше, ніж просто нагода журналістам заробити свій хлібчик. Іншими словами «інформпривід» аби згадати у ЗМІ про цю дату, та мільярди бідних.

На справді ж «сильним світу» цього, глибоко по барабану скільки загине наприклад в Індії, чи з голоду в Африці. Що стосується Африки, то там таки їм є сенс допомаги хоч тохи, бо ж як всі повмирають, то хто купуватиме зброю для міжусобних воєн? Безперечний плюс для африканців – відсутність нафти на їх континенті. Інакше б їх спіткала доля народів на землях котрих є запаси так званого «чорного золота». Вже стало закономірністю - там де нафта – одразу виникають проблем из демократією і опаньки, літаки НАТО вже тут як тут! Прививають «демократичні» цінності в обмін на ціну барреля нафти.

Ну, а що ж стосується України, то згідно даних Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук, четверта частина жителів перебуває за межею бідності. Якщо оцінювати благополучність українців за загальноєвропейськими критеріями, то бідняками можна вважати майже 80%. І найбіднішими є не пенсіонери, а сім’ї з дітьми. Власне умудряються дурити людей та ділити їх на сорти багатьма способами, так для Східної Європи та Центральної Азії існує цифра 5 долларів витрат на день. Відповідно якщо людина витрачає на добу менше 5 долларів то вважається бідною. У нас таких приблизно 4,5 відсотки.


Постовий: Отож і змушені багато чоловіків підробляти в Москві, будуючи будинки, зокрема такі як тут залишаючи сім’ї на довгий час.

У рейтингові розвітку суспільства ООН, за останній рік Україна втратила аж 7 позицій і зараз посідає 83 місце. «Почесне» 163 місце ми займаємо у рейтингу економічної свободи (між Казахстаном та Гондурасом).

Експерти водночас зауважують про специфічну українську бідність. Якщо порівнювати її з Африканською, чи Азійською бідністю, то в України порівняно величезна частка бідних освічених людей, медиків, вчених, інженерів, тощо.

Парадоксальні речі, що не перестають дивувати ситих європейців, як може бути тик, що Україна займає третє місце в Європі за кількістю авто класу «Люкс» (Перші Німеччина та наша молодша сестра Росія) Про збільшення статків супербагатих і розрив прірви між багатими та бідними в Україні, зокрема темпи останнього року і згадувати не хочеться.

Мабуть на сьогодні все.