skip to content

У Львові є вулиця Сарненська

Як уже писав “вулична тема” виявляється все ширшою і широшою ;-)

Було це в лютому 2001, я тоді підробляв кореспондентом в “Провінційці”. Будучи на сесії у Львові, випадково на карті знайшов вулицю з назвою “Сарненська”. Отож взяв фотоапарат (мамина “Смена-7”) і відправився на інший бік міста. “Трое суток шагать, трое суток не спать ради нескольких строчек в газете” так би мовити.

вирізка з газети

Отже сама статейка.

Знайшовши на карті міста Львова вулицю з такою знайомою, можна сказати “рідною” назвою, зізнаюсь був здивований. У Львові є вулиця Сарненська? Чому Сарненська, невже названа так на честь рідного міста, а може з якоїсь іншої причини? Мене, як сарненчанина, звісно, це зацікавило.
Аби точно все з’ясувати й переконатися, що ця назва пов’язана з нашим містом вирішив ­ під час перебування у Львові обов’язково на ній побуваю.
Отож, заїхавши до мікрорайону “Богданівка”, що у південно західній частині міста, став випробовувати свої здібності орієнтації по карті. Правду кажучи, десь півгодини ходив довкола шуканої вулиці, тримаючи в руках схему міста, й докучаючи перехожим розпитуваннями. Зрештою, якось зовсім несподівано, наткнувся на табличку з написом “вулиця Сарненська.”
Мої злогадки щодо назви підтвердила жіночка, що живе на цій вулиці. Пані повідомила, що вона названа на честь однойменного міста на Рівненщині. Названа з тієї причини, що солдати якогось військового підрозділу зі львова брали участь у визволені Сарн від німецьких загарбників у роки Другої світової війни.
Щоправда, коли перед моїми очима постало два ряди одноповерхівок, я був розчарований. Зустріти таку вулицю, затиснуту “бетонною стіною” багатоповерхівок, для мене було цілковитою несподіванкою. А з іншого боку, вулиця довжиною менш ніж півкілометра виглядала абсолютно відповідно до назви, що мала. Типова вуличка яких багато в Сарнах. Звичайні будинки з присадибними ділянками. Собаки, що несли “патрульну” службу, на мене, не гавкали, може відчували “місцевого”. Словом, якби не галицький діалект мешканців, можна було б подумати, що ти в Сарнах.
Було також приємно дізнатись, що львів’яни, які дуже прискіпливо ставляться до назв та імен, що пов’язані з їхнім містом, не перейменували цю вулицю як багато інших.
Добре було б якби і в Сарнах одну з вулиць, назва якої лишилась у спадок від колишнього СРСР, перейменувати на Львівську. (Вже згодом я дізнася, що у Сарнах є Львівська вулиця — petrushko). Гадаю, така назва все ж краща за, скажімо, Чапаєва чи Комсомольську, чи Котовського, чи... Браку подібних імен ми аж ніяк не відчуваємо.
Ну, а загалом, ніби й “знайома” вулиця в чужому місті і не є чимось визначним, але все одно приємно.

8 березня 2001р.

П.С. А згадані вулиці все ж перейменували!!!

П.П.С. Земляк у твіттер скинув нову інфу ...вулиця Сарненська, названа так 1946 року. Від 1933-го вона мала назву Висоцького, в часи німецької окупації – Вердіґассе. Забудова: двоповерховий конструктивізм 1930-х, одно- і двоповерхова садибна забудова нового часу. Взято з Львівської газети

ДолученняРозмір
sarny_lviv_gazeya.jpg62.02 КБ