skip to content

Як це було. З історії "сарненського вебу". Част.1.

Як і обіцяв в попередньому пості передруковую деякі свої нотатки. Першу частину я написав у кінці 2006 року.

ПередпередПЕРЕДМОВА
Не претендую на документальну розповідь у стилі «це було саме так і не інакше». Наперед знаю, що там буде купа помилок і неточностей, постараюсь їх виправити згодом. Нікого не хочу образити. І хвалити тим більше. Почав писати тому ще не можу зараз вийти в мережу, а заправка кави не дасть заснути . Намагаюсь друкувати «сліпим» методом. (:-) Виходить препаскудно і дуже повільно.

Абзац для тих хто радіє з чужих промахів.
Будь-ласка не докоряйте мені всі підряд граматичними помилками, я і сам чудово знаю, що їх там купа. Ніколи не претендував на роль філолога-коректора навіть коли писав у газети. Мені не соромно зовсім, що не навчився де слід ставити коми. Знаю, що було б краще якби було все грамотно написано, але нема в мене величезного бажання сісти за підручники. А тратити час на речі які не цікавлять… Це був би не я.

ПередПЕРЕДМОВА
Хотів написати все дуже коротко, без ком, лапок, три крапок у кінці. Не виходить.

ПЕРЕДМОВА
(Як правило читають після прочитання основної частини)

У переважної кількості жителів малих міст є комплекс меншовартості, перед іншими своїми знайомими, котрим пощастило трохи менше і які змушені жити в населених пунктах, що величаються «великими містами». Ну немає у містечках тих всіх клубів, кінотеатрів, тут не влаштовуються концерти на великі свята, тут дуже тяжко крутити «шури-мури» одночасно з кількома «сестрами»… Безперечно у ряді позицій ми не те що програємо... Не подобається мені це слово. Краще сказати це різні класи. Так як безглуздо порівнювати вантажівку зі спортивним автомобілем і персональну сторінку в Інтернеті з порталом, так само і безглуздо доводити переваги у чомусь над кимсь в даному випадку.

Поступово те, що на думку багатьох відділяє провінційне місто від великого, з’являється у менших за розмірами містах і містечках. Наприклад, згадаймо те відчуття гордості коли у місті з’явилися ФМ радіостанції, мобільний зв’язок, почали встановлювати антени які давали змогу дивитися супутникове телебачення, зараз є кабельне телебачення. Тобто різниця у тому, що раніше було предметом заздрощів швидко зменшується. Натомість все краще виділяються обриси переваг невеликих міст, як от відсутність потреби по півтори години добиратись на роботу, бути залежним від пробок на дорогах, необхідності встановлювати вікна які б не пропускали шуму вулиці, а про те що біла сорочка може стати брудно-сірою якщо в обідню перерву прогулятися теплої пори року по району з інтенсивним рухом автотранспорту, «нещасні провінціали» знають лише з реклами.

Однак є одна річ, яка стала, з моєї суб’єктивної точки зору, найбільшим «ривком» на дорозі котра відділяє «великі» і «малі» міста.

«Річ» має назву ІНТЕРНЕТ.

Шкода але у мене погана пам’ять на дати, однак, постараюсь, можливо ви мені допоможете пригадувати коли все починалось. Я пропускаю ФІДО тому, що не був його користувачем.

Навіть ті хто собі зовсім смутно уявляв, що то таке, були несказанно гордими за своє місто! Батьки ніколи не оминали нагоди похвалитись, що їхнє чадо ходить до друга, чи в бібліотеку, чи де там була змога «отримати» Інтернет і пропадає там годинами. А фраза «читав у Інтернеті» завжди була аргументом як правило беззаперечним ;-) а на автора дивилися як на людину інтелектуальні можливості якої в №-ну кількість разів вищі за середньостатистичні (паршиве слово, потім заміню)

Минув перший період захвату. Передивилися сайти з «голими» фотографіями, пішов попит різко на антивіруси, на візитках почали друкувати адреси мил. Ще раз передивилися сайти з «голими» фотографіями і звернули увагу на безліч іншого контенту у мережі. Почались скаржитись на низьку швидкість. (Увага перший признак прогресу!!!) Зрештою звернули увагу і на сайти які мають причетність до нашого славного міста.

далі буде

Коментарі

Давай продовження :)

Давай продовження :)

з продовженням не затягуй

з продовженням не затягуй

Приходьте завтра за другою

Приходьте завтра за другою частиною.

Між іншим зарегався в тебе, жду безрезультатно лист з активацією. Не встигаю регатися за вашими змінами хлопці, скоро блокнот треба купувати буде для паролів.

Прогрес требує жертв:) А

Прогрес требує жертв:)
А нарахунок листа розберусь.