skip to content

З днем знань. (...) (!) ( ;-( )

Ну от і почався навчальний рік. Співчуваю тим хто не полюбляє школу, бо я її ненавидів з дитинства. За вийнятком декількох предметів (географія, історія, література, ну фізкультура там і трудове навчання ще. Решта предметів були або скучними, або викликари відверту антипатію) цікавого і користного там отримав мало.
Читати нормально я міг ще до школи. Бабця навчила, у неї 2,5 класи освіта, але мабуть якийсь особливий хист, бо літери я опанував швидко.

Першою прочитана книжка від «А» до «Я» була «Книга для чтения» російською мовою (нагадую, що тоді був ще Совецький союз і російська ніби була домінуючою) впринципі для мене різниці особливої не було у мовах.
Вона і зараз має бути десь на чердаку, така зашарпана коричнева обкладинка у твердій палітурі.

Так як зачепив тему радянської школи, то зауважу, що ще встиг перечитати купу оповідань про доброго дідуся Леніна. «Ленін і лисиця,» про Леніна який санчата за собою на гору тягав, про Леніна який великодушно пробачив якійсь жінці, що стріляла в нього буцім-то отруєною кулею, як він писав молоком в тюрмі…

А ще вчителька якось замість уроку, розпитувала у кого вдома є ікони. Вже потім зрозумів, що така була вказівка від когось.

У радянської школи були і свої плюси. Наприклад замість запланованого скучного уроку, могли увесь класс завести в бомобосховиче і вчити як правильно вести себе на випадок ядерного вибуху. Як користуватися протигазом, звідки вилазити з бомбосховища, якщо школа рухне від бомбардування, тощо.

Вже і забув яка мала бути основна думка у цьому посту ;-)
З днем знань! Бажаю аби вчитися було цікаво!